RSS
wtorek, 29 stycznia 2013
Przebieg postępowania windykacyjnego jest bardzo prosty. Przede wszystkim trzeba zacząć od kontaktu z osobą zadłużoną, tzw. dłużnikiem. Na początku stawia się przed nim warunki dobrowolnej współpracy, gdzie klient sam się zobowiązuje spłacać dany dług.
czwartek, 20 września 2012
Pojęcie factoringu wywodzi się z finansowej kultury anglosaskiej i na polskim gruncie do tej pory nie było dokładnie znane i stosowane. W związku jednak z tym, że w dobie kryzysu wiele przedsiębiorstw traci płynność finansową, warto by poznać wszystkie metody, aby takiej sytuacji zaradzić. A właśnie factoring jest jednym ze sposobów na pomoc dla przedsiębiorstw zadłużonych nie ze swojej winy, a na skutek nierzetelnych działań kontrahentów i klientów.

Tagi: factoring
14:17, windykowanie89
Link
poniedziałek, 23 lipca 2012
W polskim prawie występują różne sposoby jakie dają możliwości odzyskania długu przez wierzyciela. Do takich rozwiązań zaliczyć możemy postępowanie na podstawie nakazu. Jest to jeden z rodzajów postępowań, które stanowią rodzaj postępowania odrębnego. Sprawa w takim przypadku rozpoznawana jest przez sąd na wniosek wierzyciela. W takiej sytuacji sąd rozpatruje sprawę na posiedzeniu niejawnym.
środa, 30 maja 2012
Termin windykacja pochodzi z języka łacińskiego i znaczy vindicatio. W dosłownym tłumaczeniu vindicatio oznacza dochodzenie roszczeń, obronę konieczną, a także zemstę. Windykacja długów sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego. W tamtych czasach funkcjonowała instytucja prawna rei vindicatio. Zadanie tej instytucji opierało się na dążeniu do odzyskania rzeczy, która znajdowała się w posiadaniu osoby do tego nieuprawnionej. W obecnych czasach windykacja oznacza dochodzenie własności przy użyciu środków, które zostały określone w obowiązujących przepisach prawnych.

16:20, windykowanie89
Link
poniedziałek, 28 maja 2012
Trzeba wiedzieć, że w dzisiejszych czasach ludzie przestają sobie zdawać sprawę z tego, że wszystkie zobowiązania należy prędzej czy później spłacić. Ludzie biorą na swoją głowę kilka pokaźnych kredytów czy też pożyczek, a dopiero potem do nich dociera, że trzeba je spłacać. Co więcej, bardzo często myślą, że jeśli będą z ową spłatą zwlekać to ujdzie im ona na sucho. A niestety, nic bardziej mylnego. Właśnie w takich sytuacjach do gry wkracza windykacja wierzytelności, dzięki której możliwe jest ściągnięcie wszystkich długów. Trzeba wiedzieć, że może być ona załatwiana na dwa podstawowe sposoby.
sobota, 26 maja 2012
Jeżeli zaliczasz się do grupy osób, które mają problemy z terminową spłatą zobowiązań i miałeś już do czynienia z windykacja długów to na sto procent znajdujesz się w bazie biura informacji kredytowej, zwanej w skrócie BIK. Za pomocą tego biura banki i inne instytucje kredytowe wymieniają się między sobą informacjami na temat nierzetelnych klientów.

12:31, windykowanie89
Link
środa, 23 maja 2012
Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że w momencie zaciągania jakiejś pożyczki będą zobowiązani do jej oddania. Wydaje im się, że dług nie zostanie ściągnięty i w ogóle nie przejmują się konsekwencjami. Podobnie myślą mężczyźni, których boli obowiązek płacenia alimentów. Przestają z dnia na dzień to robić i wydaje im się, że nie poniosą w związku z tym, żadnych, nawet najmniejszych konsekwencji, a prawda jest zupełnie inna. Dlaczego? Z bardzo, ale to bardzo prostej przyczyny. Takimi problemami zajmuje się windykacja wierzytelności. Wydawałoby się, że jest to zjawisko zupełnie nowe, wynalazek naszych czasów.
Wiele słyszy się w dzisiejszych czasach o ściąganiu z dłużników wszelkiego rodzaju należności. Odbywa się to toku postępowania komorniczego, egzekucyjnego albo karnego. Jest to oczywiście windykacja należności.
wtorek, 22 maja 2012
Wiele osób prywatnych nie ma możliwości samodzielnie odzyskać mienia (rzeczy albo pieniędzy), które zagarnął od nich inny człowiek. Podobny kłopot mają często urzędy, instytucje, banki oraz firmy. W takim przypadku w celu odzyskania długu niezbędna jest kompleksowa windykacja należności prowadzona przez komornika.
czwartek, 17 maja 2012
W obecnych czasach naprawdę dużą wagę przykłada się do tego, żeby formułować przepisy oraz zasady, który to będą we właściwy oczywiście sposób regulować wszystkie możliwe sfery życia ludzi. Co więcej, ogół władz, a także i obywateli jest zobowiązany do bezwzględnemu przestrzegania wszystkich tych praw. Oczywiście jednak, wcale się tak nie dzieje, ponieważ ludzie ni byliby sobą, gdyby nie próbowali w jakiś sposób uniknąć odpowiedzialności, na przykład wtedy, gdy przestają płacić alimenty. Trzeba jednak wiedzieć, że w każdym państwie jest instytucja, która zajmuje się niczym innym jak tylko ściąganiem takich właśnie długów. Jest to oczywiście nic innego jak tylko windykacja wierzytelności.
 
1 , 2